Jak przygotować się na przyjęcie psa pod swój dach?

szczeniak

Przyjęcie szczeniaka lub starszego psa pod swój dach to poważna decyzja mająca duży wpływ na życie domowników i na życie psa. Decyzja ta musi być starannie przemyślana. Wiąże się z nowymi obowiązkami i wydatkami. Pierwszym ważnym wyzwaniem jest przygotowanie mieszkania na przyjęcie nowego lokatora i skompletowanie wyprawki dla naszego pupila.
Czytaj dalej Jak przygotować się na przyjęcie psa pod swój dach?

Genetyczne niedoskonałości u psów rasowych

Genetyczne niedoskonałości psów rasowych

Różnorodność rasowa wśród naszych czworonożnych przyjaciół jest ogromna. Poczynając od wzrostu. Możemy wybrać sobie psa, który będzie niewiele większy od świnki morskiej (Chihuahua) albo takiego, który swoim wzrostem mógłby zawstydzić niejednego kucyka (Wilczarz Irlandzki).

Ponadto poszczególne rasy różnią się między sobą proporcjami, sylwetką, aktywnością, charakterem, długością życia oraz najważniejszym – zdrowiem. Istnieje wiele ras, które zostały stworzone z powodu panującej mody czy też względów estetyczno/praktycznych stawiając zdrowie wyhodowanego osobnika na ostatnim miejscu.

Lekarze weterynarii muszą zmagać się ze schorzeniami, które nie powinny mieć miejsca, a stały się niejako ,,cechą rasową’’. I są to m.in.: bardzo sławne już wypadające gałki oczne u Mopsów, za krótkie podniebienie u Buldogów francuskich czy problemy ze stawami u Wilczarzy Irlandzkich.
Czytaj dalej Genetyczne niedoskonałości u psów rasowych

Karma Brit

Brit - karma dla psa

Podejmując się opieki nad psem bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nie każda karma będzie odpowiednia dla naszego zwierzaka. Większość osób na początku decyduje się na zakup pierwszej lepszej karmy w pobliskim dyskoncie. Należy jednak zdawać sprawę, że to w jaki sposób odżywiamy naszego czworonożnego przyjaciela w ogromny sposób wpływa nie tylko na jego wagę, wzrost czy zdrowie, ale również na jego zachowanie.
Czytaj dalej Karma Brit