Pies w Sylwestra

Pies w Sylwestra

Pomimo coraz większej popularności na Facebooku akcji “Nie strzelam w Sylwestra”, w Polsce wciąż jest to bardzo popularna rozrywka. Niestety zwierzęta w większości bardzo źle przeżywają tę atrakcję. Jak więc zminimalizować stres naszego pupila i pomóc mu w tych trudnych dla niego chwilach?
Czytaj dalej Pies w Sylwestra

Szkolenie psa obronnego

Szkolenie psa obronnego

Psy, które są szkolone na obronne mają do tego specjalne predyspozycje. Zanim pies zostanie przyjęty na szkolenie obronne, musi mieć skończony kurs na psa towarzyszącego I stopnia. Daje to gwarancje trenerowi, rozumienia przez psa podstawowych poleceń, takich jak: przywoływanie, aportowanie, pozostawanie w pozycjach ,,siad’’, ,,waruj’’ oraz chodzenia na luźnej smyczy lub bez. Ponadto psy obronne cechuje duża dyscyplina.
Czytaj dalej Szkolenie psa obronnego

Psy dla aktywnych

Psy dla aktywnych - Chart

Osoby lubiące aktywnie spędzać czas są najlepszymi opiekunami dla większości psów, ponieważ odpowiednią dawkę ruchu trzeba zapewnić niemal wszystkim rasom.

Są jednak psy, które szczególnie będą potrafiły ,,zgrać się’’ z aktywną rodziną, a częste wypady na różnego rodzaju wycieczki nie będą powodowały u nich stresu.

Poniższe zestawienie przedstawia rasy psów, które będą najlepszymi towarzyszami dla ludzi lubiących ruch.
Czytaj dalej Psy dla aktywnych

Jak przygotować się na przyjęcie psa pod swój dach?

szczeniak

Przyjęcie szczeniaka lub starszego psa pod swój dach to poważna decyzja mająca duży wpływ na życie domowników i na życie psa. Decyzja ta musi być starannie przemyślana. Wiąże się z nowymi obowiązkami i wydatkami. Pierwszym ważnym wyzwaniem jest przygotowanie mieszkania na przyjęcie nowego lokatora i skompletowanie wyprawki dla naszego pupila.
Czytaj dalej Jak przygotować się na przyjęcie psa pod swój dach?

Genetyczne niedoskonałości u psów rasowych

Genetyczne niedoskonałości psów rasowych

Różnorodność rasowa wśród naszych czworonożnych przyjaciół jest ogromna. Poczynając od wzrostu. Możemy wybrać sobie psa, który będzie niewiele większy od świnki morskiej (Chihuahua) albo takiego, który swoim wzrostem mógłby zawstydzić niejednego kucyka (Wilczarz Irlandzki).

Ponadto poszczególne rasy różnią się między sobą proporcjami, sylwetką, aktywnością, charakterem, długością życia oraz najważniejszym – zdrowiem. Istnieje wiele ras, które zostały stworzone z powodu panującej mody czy też względów estetyczno/praktycznych stawiając zdrowie wyhodowanego osobnika na ostatnim miejscu.

Lekarze weterynarii muszą zmagać się ze schorzeniami, które nie powinny mieć miejsca, a stały się niejako ,,cechą rasową’’. I są to m.in.: bardzo sławne już wypadające gałki oczne u Mopsów, za krótkie podniebienie u Buldogów francuskich czy problemy ze stawami u Wilczarzy Irlandzkich.
Czytaj dalej Genetyczne niedoskonałości u psów rasowych