Kai Ken

Kai Ken (Kohshu-tora, Kai Inu)

Psy tej rasy, ze względu na trudny charakter i dużą niezależność, nie są polecane niedoświadczonym opiekunom. Wymagają konsekwencji w szkoleniu i prowadzeniu oraz silnego psychicznie właściciela.
Czytaj dalej Kai Ken

Mudi

Mudi Hungarian Sheppdog

Mudi to rasa stosunkowo młoda. Szacuje się, że powstała na przełomie XIX i XX wieku, chociaż niektórzy, na podstawie niezwykłego podobieństwa do owczarków chorwackich twierdzą, że jej korzenie sięgają znacznie głębiej (pierwsze opisy chorwackich psów pasterskich pochodzą z 1374 roku).
Czytaj dalej Mudi

Chart arabski

Chart Arabski - Sloughi

Charty arabskie nie należą do psów agresywnych, chociaż do obcych podchodzą z dystansem. Chociaż dzisiaj trzymane są przede wszystkim jako psy do towarzystwa, należy pamiętać, że niegdyś hodowano je do polowań (w niektórych krajach arabskich w dalszym ciągu pełnią tę funkcję) i chociaż nie są sprinterami, potrafią rozwijać naprawdę duże prędkości na długich dystansach. Sloughi – jak wszystkie charty – wymagają wczesnej socjalizacji i nawet pomimo konsekwencji w prowadzeniu zawsze zachowają nutkę niezależności i nigdy nie wykażą bezwzględnego posłuszeństwa.
Czytaj dalej Chart arabski

Fryzyjski pies dowodny

Fryzyjski pies dowodny

Dutch spaniele w genach mają myślistwo, świetnie radzą sobie zarówno w terenie, jak i wodzie. Nadają się też do stróżowania, traktując obcych z dużą rezerwą i wykazując czujność (obrona własnej rodziny jest u nich wrodzona). Są pozbawione skłonności destrukcyjnych i bardzo szybko adaptują się do nowych warunków, dobrze znoszą każdą porę roku. Najlepiej czują się w domach z ogrodem.
Czytaj dalej Fryzyjski pies dowodny