Dog Kanaryjski

dog kanaryjski

Kraj pochodzenia:

Wyspy Kanaryjskie

Przydatność

Rasa według klasyfikacji FCI zaliczana do grupy II: pinczerów, sznaucerów i molosów, sekcji 2.1 (molosy typu mastif). Dogi kanaryjskie hodowano do pilnowania stad bydła, stróżowania, a także walk psów. Współcześnie sprawdzają się jako psy pilnujące oraz do towarzystwa. Nie podlegają próbom pracy.
Czytaj dalej Dog Kanaryjski

Terier irlandzki

Terier Irlandzki

Kraj pochodzenia:

Irlandia

Przydatność

Rasa zakwalifikowana według FCI do grupy III terrierów, sekcji terrierów wysokonożnych, typu wilkowatego, nr wzorca 139. Wykorzystywany w roli psa rodzinnego, tropiącego i stróżującego, a także aportera postrzałków i tępiciela gryzoni. Nie podlega próbom pracy.
Czytaj dalej Terier irlandzki

Shar Pei

SHAR PEI

Shar pei pochodzą z południowych Chin, a konkretnie z prowincji Guangdong. Sama nazwa oznacza „piaszczystą skórę”. Pierwotnie osobniki tej rasy były hodowane jako psy pasterskie, stróżujące, a także służące do polowań na dziki oraz walk psów.
Czytaj dalej Shar Pei

Akita inu

Akita inu

Akita inu jest w Japonii czczony niemal jako symbol narodowy. Jest to pies wyjątkowo odważny. Dawniej był tresowany do walk psów.
Akita inu to pies zrównoważony, inteligentny, przyjacielski, ale także posłuszny w granicach rozsądku. Posiada silny instynkt myśliwski, jest dobrym psem stróżującym (nie szczeka zbyt wiele). Niezależny. Dominujący. Zostanie twoim przyjacielem. Akita inu nigdy nie stanie się niewolnikiem.
Czytaj dalej Akita inu