Menu Zamknij

Ruszyła akcja Rekordowa Miska 2017

Rekordowa Miska 2017

Ponownie rusza akcja Rekordowa Miska, czyli największa na świecie charytatywna akcja bicia rekordu Guinnessa w ilości karmy przekazanej na rzecz bezdomnych psów.

Ceneo.pl pomaga psom ze schronisk i bije rekord Guinnessa

Od 11 sierpnia równo przez 30 dni, firma Ceneo.pl przekazywać będzie 1 miskę karmy (300 g) za każde pobranie aplikacji i kliknięcie w obrazek z psiakiem. Karma będzie również przekazywana za odnalezienie i kliknięcie w ukryte miski pośród produktów w aplikacji mobilnej.

Zeszłoroczna akcja zakończyła się wielkim sukcesem i zaowocowała aż 21 tonami karmy. W tym roku Ceneo.pl chce pobić swój własny rekord Guinnessa i wspomóc schroniska karmą, która przekroczy wagę 23 000 kg.

Zebrana karma zostanie oficjalnie zważona podczas finału akcji, w niedzielę 17.09.2017 na terenie Toru Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach, a następnie przekazana do ośmiu schronisk na terenie Polski. Placówki świadczące pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt we Wrocławiu, Krakowie, Słupsku, Rzeszowie, Olsztynie, Gaju, Sosnowcu i Bydgoszczy otrzymają dokładnie taką samą ilość karmy, która z pewnością ulży ich budżetom.

– W okresie wakacyjnym zwiększa się liczba psów w schroniskach, a zarazem zmniejsza liczba adopcji, co jest spowodowane sezonem urlopowym –  mówi Karolina Rogalska, koordynatorka akcji z Ceneo.pl. – Chcemy, aby rezultatem Rekordowej Miski było nie tylko kolejne pobicie Rekordu Guinnessa, ale również wzrost świadomości na temat adopcji zwierząt i wiążącej się z tym odpowiedzialności. Dlatego też oprócz zbiórki karmy organizujemy kampanię, która będzie wspierać adopcje psów ze schronisk.

W akcję Rekordowa Miska podobnie jak w poprzednim roku włączy się wielu celebrytów oraz blogerów znanych m.in. z miłości do zwierząt.

Aby wspomóc akcję wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store aplikację mobilną Ceneo od 11 sierpnia do 9 września i kliknąć w obrazek z psiakiem.

Więcej o akcji na www.rekordowamiska.pl, a także na profilu na Facebooku (fb.com/CeneoPL).