Jak prawidłowo dbać o psa?

Zwierzę w domu wymaga starannej, regularnej opieki. To nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek. Oto kilka wskazówek, o czym powinniśmy pamiętać każdego dnia, jeśli chodzi o opiekę nad naszym pupilem.

Lśniąca sierść, zadbane zęby nie tylko sprawiają, że nasz jest szczęśliwy, ale przede wszystkim zdrowy. Zobacz, o czym powinniśmy pamiętać, w czasie jego codziennej higieny.

Zadbaj o uszy i zęby

Wielu właścicieli psów zwyczajnie zapomina o tym, jak ważna jest higiena uszów i zębów u psa. Dlatego też przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy doglądać uszy u psa i je czyścić.

Można to zrobić na kilka sposobów. Zwykłymi patyczkami do uszu, jednak trzeba pamiętać o tym, aby nie wsunąć ich zbyt głęboko. Drugi sposób to zakupienie w aptece, sklepie zielarskim itp. specjalnych kropli do uszu, które pomogą oczyścić je z zanieczyszczeń. To samo tyczy się higieny zębów. Jednak z kolei te powinniśmy doglądać i czyścić codziennie.

W sklepie zoologicznym mamy możliwość zakupienia różnorodnych akcesoriów, które pomogą umilić ten zabieg. Są to m.in. szczoteczki, preparaty rozpuszczające płytkę bakteryjną, specjalne zabawki. Zakupić również można specjalną karmę, która ma na celu oczyszczenie zębów z płytki bakteryjnej.

Zatroszcz się o oczy

Jeśli Twój pies nie ma z nimi problemów, nie trzeba robić nic szczególnego. Kiedy jednak zauważysz pewne nieprawidłowości, tzw. zbierającą się ropę, problemy z białkami i inne schorzenia, warto wybrać się do weterynarza. W aptece istnieje wiele preparatów, kropel, które można kupić, jednak nie należy leczyć swojego psa na własną rękę. Weterynarz dobierze w razie potrzeby odpowiedni lek.

Liczy się także wygląd wewnętrzny

Myślałeś, aby wybrać się ze swoim psem do salonu urody? Istnieje wiele takich miejsc, np. Toris, gdzie oferuje się kompleksowe usługi z zakresu troski o psią urodę w tym strzyżenie psów.

Chodzi tutaj nie tylko o strzyżenie sierści, ale również o kąpiel. Konieczne jest także regularnie przycinanie pazurków. Psy same ścierają je sobie, chodząc po betonie. Jednak takie, które mają mało ruchu bądź też chodzą po miękkim podłożu, potrzebują obcinania pazurków. W grę wchodzą tutaj nie tylko elementy estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Nieobcinanie pazurków może powodować ich wrastanie.