Menu Zamknij

Jak przygotować się na przyjęcie psa pod swój dach?

szczeniak

Przyjęcie szczeniaka lub starszego psa pod swój dach to poważna decyzja mająca duży wpływ na życie domowników i na życie psa. Decyzja ta musi być starannie przemyślana. Wiąże się z nowymi obowiązkami i wydatkami. Pierwszym ważnym wyzwaniem jest przygotowanie mieszkania na przyjęcie nowego lokatora i skompletowanie wyprawki dla naszego pupila.

Miejsce psa w domu

Przede wszystkim trzeba wybrać miejsce, gdzie będzie znajdowało się posłanie naszego nowego lokatora. Należy wybrać miejsce, gdzie nasz pupil będzie czuł komfortowo i bezpiecznie. Legowisko powinno znajdować się w spokojnym, ciepłym miejscu, gdzie nie ma przeciągów. Warto przy tym pamiętać, że psy lubią obserwować, co dzieje się w otoczeniu, dlatego najlepiej wybrać miejsce, z którego pies będzie miał dobry widok. Legowisko powinno być na tyle duże, żeby pies mógł swobodnie wyciągnąć się na nim.

Kuchnia dla psa

Należy też znaleźć stałe miejsce na miskę z karmą i na miskę z wodą. Nie należy ustawiać ich w bezpośrednim sąsiedztwie legowiska. Oprócz legowiska i misek na karmę i wodę należy skompletować pozostałe elementy wyprawki dla psa. Konieczna będzie obroża i smycz. Na rynku dostępne są różnorodne obroże i smycze, w różnych wielkościach, wykonane z różnych materiałów.

Ubrania dla psa

Kupując obrożę należy zwrócić uwagę na jej wielkość i przyleganie. Należy dopasować ją tak, by nie była ani za luźna ani za ciasna. Zbyt luźna obroża łatwo się zsunie podczas spacerów, gdy pies mocniej pociągnie za smycz. Zbyt ciasna i za mała obroża będzie nadmiernie uciskać gardło i krtań, a to z kolei będzie sprawiać psu ból i dyskomfort. Jeżeli przygarniamy do domu szczeniaka, należy regularnie sprawdzać dopasowanie obroży. Szczenięta bardzo szybko rosną, a wtedy obroże należy wymieniać na większe.

Zabawki dla psa

Warto też kupić zabawki dla psa, zwłaszcza gdy przygarniamy pod swój dach szczeniaka. Wówczas konieczne będą też gryzaki. Szczeniaki gryzą niemal wszystko, co napotkają na swojej drodze. Jest to związane z intensywnym wzrostem zębów i swędzących psa dziąseł. Jeśli chcemy więc uniknąć pogryzienia butów, mebli czy innych rzeczy, bez gryzaków się nie obędzie.

Gdzie kupić karmę dla psa?

Bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniej karmy dla psa. Najlepiej kupować ją w sklepie zoologicznym. Można wybrać stacjonarny lub internetowy sklep zoologiczny. W sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki wybór najlepszej jakości karm dostosowanych do rasy, wieku, wielkości psa. Takie karmy zawierają wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały potrzebne psu.