Menu Zamknij

Karma Brit

Brit - karma dla psa

Podejmując się opieki nad psem bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nie każda karma będzie odpowiednia dla naszego zwierzaka. Większość osób na początku decyduje się na zakup pierwszej lepszej karmy w pobliskim dyskoncie. Należy jednak zdawać sprawę, że to w jaki sposób odżywiamy naszego czworonożnego przyjaciela w ogromny sposób wpływa nie tylko na jego wagę, wzrost czy zdrowie, ale również na jego zachowanie.

Karma Brit

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Znalezienie właściwej karny nie jest łatwe. Na pewno nie warto się kierować tylko i wyłącznie tym co sugerują nam reklamy telewizyjne. Przy wyborze należy brać pod uwagę potrzeby naszego psa.

Tanie nie znaczy dobre

Prawidłowe podejście do problemów związanych z odżywianiem i zdrowiem naszego psa daje możliwość uniknięcia wielu dolegliwości. Pożywienie dla psów musi być bogate nie tylko w składniki zawierające białko i energię, ale również pozytywnie wpływające na stan zdrowia naszego przyjaciela. Stosowanie tanich karm dość często prowadzi do wystąpienia niepożądanych reakcji takich jak nietolerancja pokarmowa lub alergia.

Niestety większość tanich karm dostępnych na rynku koncentruje się jedynie na tym, by zaspokoić uczucie głodu zwierzęcia. Ich producenci nie przykładają wagi do prawidłowych reguł odżywiania zwierząt mięsożernych. Dość często zamiast białka pochodzenia zwierzęcego tanie karmy zawierają tańsze, ale mniej wartościowe i gorzej przyswajalne przez psy białko roślinne. Producenci dodają zazwyczaj do swoich produktów skrobię uzyskiwaną z ziaren zbóż oraz ziemniaków.

Jaka powinna być dobra karma?

Dobrej jakości produkty takie jak na przykład Brit karma zapewniają wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Bardzo ważne jest by pokarm, który dajemy naszemu czworonogowi miał wysoką wartość biologiczną i zabezpieczał go przed wystąpieniem jakichkolwiek niedoborów. Najlepsze karmy dla psów zawierają w sobie także naturalne składniki prozdrowotne (prebiotyki, antyoksydanty, probiotyki oraz inne) występujące również w pożywieniu przeznaczonym dla ludzi.

Wybierając dobrą karmę mamy pewność, że została ona wykonana z naturalnych produktów nie zawierających syntetycznych konserwantów oraz polepszaczy. Produkcja dobrej jakości karm polega na szybkim przetworzeniu składników bez wcześniejszego ich magazynowania. Skład takich produktów jest zdrowy dla psa i gwarantuje mu wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki. Przy wyborze karmy powinniśmy kierować się także jego rasą, wiekiem oraz oczywiście preferencjami smakowymi.